Sonuç Alamıyorum!

Bu sefer kesin karar verdin, kilo vermeyi (ya da almayı) ilk önceliğin haline getirdin. Evi tam tahıllı ekmekler, esmer pirinçler, tavuklar ile doldurdun, yulaf ezmesini bile sevmeye sevmeye yemeye karar verdin. Hatta spor salonuna üye oldun.

Bunu takip eden günlerdeki şu olaylar tanıdık geliyor mu?

Spor salonuna bir süreliğine haftada 3-4 kez gittin, oradaki makinelerden boş olanlarını kullanmaya, koşu bandı boşalınca çıkıp yürüyüş/koşu yapmaya başladın. Salata yemek için kendini zorladın, lezzetsiz ama sağlıklı olduğunu düşündüğün gıdalarla öğünlerini geçirmeye çalıştın. Aradan belki 1-2 ay geçti, sonuçlar istediğin gibi gelmedi, kendini hayatın güzelliklerinden kısıtladığın düşüncesi giderek büyüdü, motivasyonun iyice düşmeye başladı, kendinle yaptığın mücadele tahammül edilmez bir noktaya geldi ve sonunda vazgeçip normale döndün! Hatta belki de başladığın noktaya göre daha da geriye düştün.

Yalnız değilsin. Binlerce kişinin kendini çaresiz hissettiği, herşeyi denediğini düşünüp, değişime inancını kaybettiği bu kısır döngüdesin. Yukarıdaki yaptığın acı verici hareketlerin neredeyse hepsi gereksiz, hatta yanlış.

GençVeFit’i kurduğumuzdan bu yana binlerce kişinin bu kısır döngüden çıkıp, hayatını kalıcı olarak değiştirmesine yardımcı olduk. Hayatında hiç düzenli spor yapmamış kişilerin, bir atletin fitness seviyesine ve görünümüne ulaşmasını defalarca beraber başardık.

Bu günden başlayarak GençVeFit ile MACFit güçlerini birleştiriyor. Herkesin fit ve atletik bir hale gelmesi, vücut kompozisyonlarını başarıyla iyileştirmesi için sana hem spor salonunda hem de burada yol göstereceğiz. Her hafta burada buluşup, hayatını değiştirmene, fitness ve sağlıklı yaşam ile ilgili amaçlarına ulaşmana yardımcı olacağız. Senden isteğimiz bize ve bilime güvenmen, kendine inanman ve değişime gerçekten karar vermen. Gerisi düşündüğünden çok daha kolay.

Aşağıda bahsettiğimiz sistemi uyguladığın sürece harcadığın tüm emekler, karşılığını fazlasıyla getirecektir.

Vücut Kompozisyonu Değişimi = Doğru Egzersiz + Doğru Beslenme + Doğru Dinlenme + Doğru Hayat Tarzı Değişiklikleri

Bu bileşenlerin ne anlama geldiğini, hayatına nasıl geçirebileceğini tek tek detaylıca anlatacağız. Unutma ki egzersiz, kilo vermekten ya da kas yapmaktan çok daha ötededir. Hayatını her açıdan değiştirir, vücuttaki kimyasal değişimler ve salgılanan mutluluk hormonları sayesinde üretkenliğin artar.

Ayrıca kendine güvenini, sosyal ilişkilerdeki başarını artırır, sana yeni bir bakış açısı sağlar. Bizim de GençVeFit olarak isteğimiz ve amacımız senin de bu deneyimleri yaşaman.

Başlamadan önce, sağlıklı yaşamı tercih ettiğimiz günden itibaren kendi değişim sürecimiz boyunca öğrendiğimiz ve çok faydasını gördüğümüz bazı şeyleri paylaşmak istiyoruz. Bunun çıktısını, duvarına as. Bu yolculuk boyunca sana çok yardımcı olacak:

 • Gerçekçi ama ulaşmak için kendini oldukça zorlaman gereken hedefler belirle.
 • Her zaman pozitif ol. Başarmanın ilk adımı inanmak.
 • Gelişmelerini tartıdan değil çektiğin fotoğraflar ile takip et.
 • Kendini başkaları ile karşılaştırma. Kendi gelişimine konsantre ol.
 • Beraber çalışabileceğin ve öncelikleri seninkilere benzeyen bir arkadaş, motivasyonunu korumana çok yardımcı olacaktır.
 • Hedeflerini büyük harflerle yazıp görebileceğin bir yere as.
 • Aynada kendine bakmaktan korkma, etrafta başkaları olmadığı sürece garip görünmeyecektir.
 • Rehavete kapılma. Geriye bakmadan hep ilerlemeye odaklan.
 • Hiçbir zaman vazgeçme. Her gün mükemmel olmayacak. Böyle günleri geçirip tekrar amacına konsantre ol.
 • Niçin başladığını hep hatırla. Yaptığın kolay birşey değil. Yoksa herkes fitness modeli gibi olurdu. “Yapamam, olmayacak, bırakıyorum” gibi kelimeleri unut. Böyle birşey yok, kendine bahane bulma, doğru şeyleri yaptığın sürece vücudun seçim şansı yok.
 • Kendini iyi hissettiren, motive eden bir çevre oluşturmaya çalış. Sana yapamayacağını söyleyen kişileri dinleme. Zamanını seni seven ve her durumda destekleyen kişilere ayır.

Son olarak unutma ki bu senin hayatın ve ileride nerede olacağın tamamen yapacağın seçimlere bağlı.

Bu sadece fiziksel değil, psikolojik ve duygusal da bir süreç. Amaçlarına ulaştığındaki hissedeceklerin ve hayatının her alanında göreceğin büyük değişim herşeye fazlasıyla değecek!

GençVeFitPAYLAŞ
3 YORUM
Ahmet | 20 Eylül 2015, 01:08 - Cevapla

Her hafta demişsiniz bu yazı dizisinin devamı nerede?

Narjahan Haydarova | 6 Ekim 2015, 22:28 - Cevapla

Merhaba!Tavsiyeleriniz güzel ama bende irade sıfır😢

Muhammet | 4 Mart 2016, 18:57 - Cevapla

Merhaba, böyle güzel bilgi verdiğiniz için teşekkürler. Elime kalemi alıp A4 kağıdına yazdım bile, hayatın her döneminde lazım olacak bilgiler. Tekrar teşekkür ederim ☺

YORUM YAP

İşaretli alanların doğru doldurulduğuna emin olunuz.

E-BÜLTEN ÜYELİĞİ

Haftalık güncel içerikleri takip etmek için e-bültenimize üye olabilirsin.

GÖNDER