Spor Yaparken Doğru Sütyen Seçimi Ne Kadar Önemli?

Spor yaparken kadınların ortak sorusu, kendi bedenlerine ve ihtiyaçlarına uygun olan doğru sütyenin hangisi olduğu oluyor. Doğru sütyen seçimi, kadınların spordaki performansını doğrudan olumlu yönde etkiliyor.

İki yılı aşkın araştırmalar, biyomekanik testler, tasarım ve geliştirme süreçlerinin sonunda ortaya çıkan Nike Pro Bra koleksiyonu, stilden ödün vermeden performansı artıran ve vücut yapısına göre kavrama özelliğine sahip beş farklı sütyen modelinden oluşuyor.

Doğru spor sütyeninin kadın atletler için vazgeçilmez olduğunu söyleyen Kıdemli Tasarım Direktörü Jamie Lee, “Sutyen seçimi performansınızı doğrudan etkiler. Hangi sporu yaparsa yapsın sporcuların ihtiyaç duydukları desteği sunan, konforlu bir sütyene sahip olmaları için tüm detaylar üzerinde titizlikle çalışıyoruz.” diyor. Nike’ın elit atletlerinden alınan geri bildirimlere göre geliştirilen koleksiyon sahada, kortta ve ihtiyaç duyulan her anda vücudu bugüne kadar hiç olmadığı kadar destekleyen detaylarıyla öne çıkıyor. Vücuduna ve yaptığın spora uygun doğru spor sütyenini bulmak için sen de bu link’i kullanabilirsin.

Koleksiyondaki yeni tasarım detayları, atletlerin sütyenlerine değil, vücutlarına odaklanmalarını amaçlıyor. 29 farklı bedende satışa sunulan Nike Pro Rival sütyen, ayarlanabilir arka klips sayesinde hem vücuda daha iyi oturuyor hem de kolay bir şekilde giyilip çıkarılabiliyor. Nike Pro Hyper Classic spor sütyenine eklenen yüzeyler, atletlerin en çok ihtiyaç duyduğu bölgeleri özel olarak destekliyor. Nike Pro Indy ise atletleri serin tutmak için, terlemenin yoğun olduğu bölgelere eklenen havalandırma özelliğiyle dikkat çekiyor.

Kadın sporcular doğru sütyenin performansları için ne kadar önemli olduğunu anlatıyor. Dünya kısa mesafe koşu şampiyonu Allyson Felix “İhtiyacım olan desteğe sahip olmak ve rahat etmek bana her çalışmamda, olabilecek en iyi performansı gösterme imkanı veriyor” diyor.

İki kez Kadınlar Profesyonel Basketbol Ligi All-Star’ı olan Skylar Diggins ise Nike Pro Rival’dan “Spor kıyafetimin en önemli parçası” diye bahsediyor. “İstediğim gibi hareket edebiliyorum ve hiçbir şey en iyi performansımı göstermeme engel olamıyor”.

Nike Pro Bra koleksiyonunu Nike.com’dan satın alabilirsin.

Etiketler:, ,


PAYLAŞ

YORUM YAP

İşaretli alanların doğru doldurulduğuna emin olunuz.

E-BÜLTEN ÜYELİĞİ

Haftalık güncel içerikleri takip etmek için e-bültenimize üye olabilirsin.

GÖNDER