Büşra Keskin’in Başarı Hikayesi

Büşra Keskin- 21 Yaşında- 72 kilo

 1. Spora başlamaya ne zaman ve nasıl karar verdin?

2015 yılının Aralık ayında spora başlamaya karar verdim. Spora başlamadan önce şu anda üye olduğum MACFit kulübünü ziyaret etmeye gelmiştim. Salonu gezdiğim sırada eğitmenler ile tanışma ve görüşme fırsatım oldu. MACFit kulübünün attığı motivasyon mesajı beni spora başlamaya teşvik etti.

 1. Haftada kaç gün antrenman yaptın? Antrenman programından biraz bahseder misin?

Haftada 3 gün düzenli antrenman yaptım. Özel eğitmenim ile birlikte oluşturduğumuz programda hem kardiyo hem de fonksiyonel antrenmana yer verdik.

 1. Spora başlaman, beslenme alışkanlıklarını ne şekilde değiştirdi?

Oluşturduğumuz antrenman programının yanında düzenli bir beslenme çizelgesi ile eş zamanlı olarak ilerledim. Yeni beslenme düzenine adapte olmam konusunda biraz zorlandım; fakat, irade ve motivasyon dengesini kurduktan sonra yeni beslenme düzenimi benimsedim.

 1. MACFit spor kulübünü tercih etmendeki sebepler nelerdir?

Hem çevremden MACFit’i tavsiye edenler oldu hem de lokasyon olarak bana yakın bir MACFit olduğu için tercih ettim. Başladıktan sonra da çalışanların ilgisi ve salonun temizliği doğru bir karar verdiğimi gösterdi.

 1. Spora başlamadan önce bahanelerin var mıydı?

Şimdiye kadar hiç spor yapmadığım için çekimser davranıyordum ve iş temposuyla üşengeçlik birleştiğinde sporu ister istemez erteliyordum.  İçinde bulunduğum yeni düzene alışana kadar vazgeçmeyi de düşündüm ama gördüğüm destek sayesinde bahanelerim de ortadan kalktı.

beforeafter (1)

 

 1. Bu yolda seni en çok motive eden ne oldu?

Eğitmenimin desteği ve antrenmanlar sırasındaki güleryüzlü tavrı beni motive ediyordu. Artan motivasyonum ile birlikte çalışma hırsım da artıyordu.

 1. Sonuç almaya başladığında neler hissettin?

Değişim beni daha çok motive ederek spora olan bağlılığımı arttırdı ve düzenli beslenme alışkanlıkları kazanarak sağlıklı bir hayata başladım. Bunun yanında, sosyal hayatımdaki çekingenliğim azaldı ve kendimi daha özgüvenli hissetmeye başladım.

 1. Yaşadığın değişim hayatında neleri değiştirdi?

Arkadaş çevremin ve ailemin bana olan bakış açısı değişti. İnsanlardan iltifatlar almaya başladım ve kendimi daha çok beğenmeye başladım. Özellikle alışverişlerimde daha fazla kıyafet seçeneği ile karşılaşıyorum ve bu beni spora devam etme konusunda motive ediyor.

 1. Spora yeni başlayacak olanlara neler tavsiye edersin?

Benim gibi spora bahaneleri olanlara düzenli beslenme, motivasyon, irade ve hırsla kendileri için başarıya giden yolda ilerlemeleri gerektiğini söyleyebilirim. Sadece biraz sabredip azimli olmaları ve değişimi kendi gözleriyle görmeleri gerekiyor.PAYLAŞ
8 YORUM
Tahir GÜNDOĞDU | 19 Ağustos 2016, 23:16 - Cevapla

Tebrikler.

Elnaz | 27 Ağustos 2016, 10:15 - Cevapla

Merhaba;
Macfite başladığınızda kaç kiloydunuz ? yazılan 72 kilo önceki kilonuz mu yoksa sonraki mi?

  Elif Ertuna | 2 Eylül 2016, 13:58 - Cevapla

  96 kiloymuş. Maildeki fotoğrafta yazıyor. :)

Filiz | 1 Eylül 2016, 09:01 - Cevapla

Aynı çekinceler bende de var. İş çıkışı gidip gelmek zor olur diye düşünüyorum. Küçük bebeğim var. Kilolarımdan nefret ediyorum. mutsuzum…

Aycan ulubay | 6 Eylül 2016, 16:13 - Cevapla

Haftada 3gün spor bu kilo için çok az takviye kullandığını düşünüyorum diyetle beraber 3günlük antenmanlisi olacak iş degil

Figen Söylemez | 6 Eylül 2016, 19:00 - Cevapla

Harika olmuşsunuz. Azminiz, inancınız ve mücadeleniz için tebrik ederim.

Şerif DEMİR | 23 Eylül 2016, 10:06 - Cevapla

1,5 ayda 10 kilo verdim düzenli spor ve yediklerime dikkat ederek aslında sadece sabır isteyen birşey

Gözde sanyurek | 28 Ocak 2017, 14:00 - Cevapla

Tebrık edoyorum azmını ve basarını tabııkıde takvıye var hızlı yag yakımı için clenbuterol. Kesın kullanılmuş 3 gun cok sz haftada çünku
Ama zaten hızlı sonuç in bu spor maalesef destek ve takvıyesız olmuyor ki bunu tüm sporcular bılır
Sevgıler büşra 👍

YORUM YAP

İşaretli alanların doğru doldurulduğuna emin olunuz.

E-BÜLTEN ÜYELİĞİ

Haftalık güncel içerikleri takip etmek için e-bültenimize üye olabilirsin.

GÖNDER