Nike, Türkiye’deki Kadınları Spora Başlamaya Davet Ediyor!

Dünyadaki kadınlar kendilerine belirlenmiş roller içinde zorlandıklarını hissederken, Türkiye’deki sporcular kendilerinden ödün vermeden spor ve fitness konusundaki tutkularının peşinden koşuyor. Bu konuda en öncü markalardan biri olan Nike; birçok ünlü kadından spor konusunda fikirlerini alarak daha fazla kadına spora başlamaları için ilham veriyor.

“Spor, hayatım boyunca özgüvenimi yükseltme konusunda bana hep yardım etti.” diyen Türkiye Milli Basketbol Oyuncusu Işıl Alben “Oynamayı ve bir parçası olmayı öğrendiğinde; spor, içindeki gücü keşfetmeni sağlıyor. Bu gücün bir kez farkına vardığında hayatta yenemeyeceğin bir şey yok.” diye devam ediyor.

Oyuncu Dilan Deniz Çiçek ise kadınlara sesleniyor “Öncelikle denemelisin. Denemek başarmanın %80’i” ve ekliyor: “Büyük koşu etkinliklerinde koşmuyorum veya yarışlarda derecelerim yok fakat ne zaman kendimle ilgili bir hedefe ulaşsam kendi kendimin şampiyonu gibi hissediyorum. Spor benim ruhumu ve bedenimi besliyor, sporu zamanla daha da sevmeye başladım.”

Milli Tenisçi İpek Soylu; “Spor yapmaya başlamak isteyen kadınlara ilk önerim pes etmemeleri. Sizi daha ileri götürecek olan iç motivasyonu bulun. Bugün, spora çok daha fazla erişim var ve spor yapmanın daha çeşitli ve eğlenceli yolları var. Her yerde istediğiniz arkadaşınızla egzersiz yapabilirsiniz.”

Milli Triatlet Esra Göçek; “Bir spor dalına başlamadan önce bir hedefiniz olmalı. Küçük ya da büyük hiç fark etmez, bir şeyi başardığınızı ve hedefinize ulaştığınızı gördüğünüzde gerisi zaten gelecek. Sadece bu ilk adımı atıp başlamanız gerekiyor.”

Oyuncu Elvin Levinler: “Spor benim kurtarıcım adeta. Çok yorulduğum zamanlarda egzersiz yaptığım anda kendimi yenilenmiş hissediyorum. Bu zamanlarda egzersiz sonrası her türlü zorlukla yüzleşecek gücü kendimde buluyorum.”

Nike tüm kadınları spora başlatmak misyonu ile dolu dolu bir Nike+Training Club ve Nike+ Run Club takvimi hazırladı. Takvime www.nike.com/women adresinden ulaşabilirsiniz.

Etiketler:,


PAYLAŞ

YORUM YAP

İşaretli alanların doğru doldurulduğuna emin olunuz.

E-BÜLTEN ÜYELİĞİ

Haftalık güncel içerikleri takip etmek için e-bültenimize üye olabilirsin.

GÖNDER